Instrukcje BHP

obsługa suszarni do drewna

INSTRUKCJA BHP PRZY OBSŁUDZE SUSZARNI DO DREWNA

UWAGI OGÓLNE

1. Suszarnia do drewna służy do usuwania nadmiaru wilgoci z tarcicy i z wyrobów z drewna w celu zapobiegania zdeformowaniu.

2. Obsługę suszarni należy powierzyć pracownikom pełnoletnim, przeszkolonym w zakresie obsługi, zapoznanym z dokumentacją techniczno-ruchową oraz posiadającym aktualne badania lekarskie.

3. Przy pracy należy używać specjalistycznej odzieży oraz masek ochronnych.

4. Komora suszarni powinna być dobrze oświetlona (lampy 24V).

CZYNNOŚCI PRZED ROZPOCZĘCIEM PRACY

1. Przed rozpoczęciem pracy suszarni sprawdzić jej stan techniczny oraz zainstalowane instalacje jak: instalację grzejną, instalację wentylacyjną, nawilżającą, układ regulacji parametrów powietrza suszącego lub automatykę sterującą (w suszarniach spalinowych wszystkie kanały spalin należy czyścić z częstotliwością podaną w dokumentacji techniczno-ruchowej).

2. Dokonać załadunku drewna do suszarni na paletach za pomocą wózków widłowych przedniego podnoszenia, wózków szynowych lub bezszynowych.

3. Załadunek suszarni powinien być dokonywany przynajmniej przez dwie osoby, z których jedna wykonuje pracę a druga ubezpiecza pracującego.

5. Przed zamknięciem wrót suszami osoba zamykająca ma obowiązek upewnić się, czy w suszarni nikt nie pozostał; - ta sama osoba zamyka i otwiera wrota suszarni!

6. Po dokonaniu załadunku zasunąć wrota suszarni.

CZYNNOŚCI PODCZAS PRACY l PO JEJ ZAKOŃCZENIU

1. Włączyć działanie poszczególnych instalacji suszarni oraz układ pomiarowo-kontrolny (gdy suszarka wyposażona jest w automatyczny układ sterowania, włączyć mikroprocesor).

2. Obserwować zmiany parametrów wilgotności w suszarni poprzez układ pomiarowo-kontrolny lub automatyczny.

3. Po zakończonym cyklu suszarkę wysączyć.

4. Po otwarciu wrót, ochłodzeniu, wyładować materiał z suszarni.

5. W razie powstania jakiejkolwiek awarii w pracy suszarni, przerwać dopływ prądu lub pary a następnie powiadomić bezpośredniego przełożonego.

CZYNNOŚCI ZABRONIONE

1. Zabrania się wchodzenia do wszelkich pomieszczeń suszarniczych (komór, tuneli), w których temperatura przekracza 40°C.

2. Niedopuszczalne jest stosowanie psychrometrów lub termometrów wymagających wchodzenia do suszarni w celu dokonania odczytów.

3. Nie można bezpośrednio z suszarni wychodzić na zimne powietrze.

4. Zabrania się wchodzenia do komory suszarni z otwartym ogniem.

UWAGI KOŃCOWE

1. Naprawy urządzeń parowych i elektrycznych należy dokonywać po uprzednim odłączeniu dopływu pary lub prądu i zawieszeniu w odpowiednich miejscach tabliczek z napisem: REMONT NIE WŁĄCZAĆ!

2. Do przeprowadzenia przeglądów i remontów suszarni upoważniony jest tylko ślusarz konserwator zapoznany z dokumentacją, techniczno-ruchową suszarni do drewna.

3. W razie zapalenia się w suszarni wsadu, lub sadzy w kanałach postępować zgodnie z właściwymi instrukcjami przeciwpożarowymi.

4. Pomieszczenie, w którym znajduje się suszarnia należy wyposażyć w gaśnice śniegowe, a obsługę suszarni odpowiednio przeszkolić o sposobie ich używania.

5. Należy przestrzegać zasad i przepisów ujętych w niniejszej instrukcji, gdyż za ich nie stosowanie można zostać ukaranym.

PAMIĘTAJ!

Zasadniczym zagrożeniem dla zdrowia ludzkiego są warunki klimatyczne panujące w suszarni.

dodaj ogłoszenie dodaj firmę dodaj stronę www


Regulamin / Cookies i prywatność / Faq / wrzesnia.net

Copyright © wrzesnia.com.pl | Rafał Pawełczyk | Jeżeli chcesz edytować lub usunąć dane skontaktuj się z administratorem kontakt

użytkowników online: 7